Kanal 28 Canlı Yayın | Giresun Haber Ajansı | Giresun Tv



Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika haber! Rize nin Çayeli ilçesinde selin bıraktığı tahribat gün ağarınca ortaya çıktı

Son dakika haber! Rize nin Çayeli ilçesinde selin bıraktığı tahribat gün ağarınca ortaya çıktı
222 views
15 Temmuz 2021 - 13:35

Rize’nin Çayeli ilçesinde selin bıraktığı tahribat gün ağarınca ortaya çıktı

RİZE – Rize’de dün etkili olan şiddetli yağış sonrası meydana gelen selin tahribatı gün ağarınca ortaya çıktı.

Rize’de dün öğle saatlerinden itibaren etkisini gösteren şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Şiddetli yağışlar nedeniyle birçok köy ve ilçede heyelanlar meydana gelirken, köy ve grup yolları ulaşıma kapandı. Bazı evleri ve iş yerlerini ise su bastı. Bazı araçların ise çamura gömülerek mahsur kaldığı görüldü.

Rize’de sel afetinden en çok etkilenen yerlerden birisi olan Çayeli ilçesinin Büyükköy Köyü’nde de hasarın boyutları gün ağarınca ortaya çıktı. Köyde grup yolunun birçok bölgesi heyelanlar nedeniyle kapanırken, bazı evlerin birinci katlarının molozla doldu. Bazı evler ise dün geceden itibaren boşaltılırken, sakinlerinin komşularında kaldığı belirtildi.

Dün gece hayat kurtardıklarını anlatan köy sakinlerinden Aydın Morgül, “Uzun bir gece geçirdik. Köyümüzde bazı komşularımız evlerini boşaltarak misafir edildiler. Korkumuzdan gece boyu uyuyamadık. Heyelan altında kalmaktan 4 kişiyi kurtardık. Bir baktık ki heyelan geliyor hemen heyelanın geleceği yerdeki üç, dört kişiyi çekip kurtardık” ifadelerini kullandı.

Giresun’dan Rize’ye çay toplamaya gelen işçilerde yaşadıkları mağduriyeti anlatan Abdullah Kuru ise “İşçi olarak geldiğimiz Çayeli’nde dün gece yaşanan afette biz de mağdur olduk. Evde kalamadık başka yerlerde kaldık. Sabaha kadar korku dolu anlar yaşadık. Şuanda arabamız mahsur kaldı ve kaldığımız eve de gidemiyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ahmet Bilge

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.