Kanal 28 Canlı Yayın | Giresun Haber Ajansı | Giresun TvTüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

1.5 tonluk kurbanlık Paşa, otomobil fiyatına alıcısını bekliyor

1.5 tonluk kurbanlık Paşa, otomobil fiyatına alıcısını bekliyor
209 views
06 Temmuz 2021 - 17:23

Yozgat’ta besicilik yapan Necati Bilgiç, 2,5 yıl önce satın aldığı ve “Paşa” ismini verdiği simental ırkı boğayı yaklaşan Kurban Bayramı öncesi satışa çıkardı. 1 ton 500 kilo ağırlığında 1.5 metre boyunda ve 2.40 metre uzunluğunda olan “Paşa” isimli kurbanlık boğa, 55 bin TL fiyatı ile alıcısını bekliyor.

1.5 tonluk kurbanlık Paşa'yı, otomobil fiyatına satışa çıkardı

SÜSLEYEREK SATIŞA ÇIKARDI

Mandırasında kurbanlıklarını bayrama hazırlayan besici Necati Bilgiç, 1 ton 500 kilo ağırlığındaki kurbanlık boğasına gözü gibi bakıyor. Günlük 12 kilogram yem yiyen Paşa’yı özenle besleyip büyüten Bilgiç, kurbanlık boğayı “Beni Alan Pişman Olmaz” ve “Maşallah” yazıları ile kuşak ve duvak bağlayıp süsleyerek satışa çıkarttı.

1.5 tonluk kurbanlık Paşa'yı, otomobil fiyatına satışa çıkardı

GÜNLÜK 12 KİLOGRAM YEM YİYOR

Paşa isimli boğaya 2.5 yıldır özenle baktıklarını söyleyen besici Bilgiç, “Bu hayvanı 2.5 senedir besliyoruz, 2.5 yaşında canlı ağırlığı 1.5 ton, karkas verimi 920 kilogram civarında. Bu hayvan günlük 10-12 kilogram yem yiyor. Üzerine aylık 30 kilogram karkas ağırlık koyuyor. Kendi yememizle özel hazırladığımız yemlerle besliyoruz. Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı ve bu hayvanı satışa çıkardık 55 bin lira bir para talebimiz var. Müşterilerimizi bekliyoruz. Kesimini paketlemesini kendimiz yapıyoruz, müşterilerimize yardımcı oluyoruz” dedi.

1.5 tonluk kurbanlık Paşa'yı, otomobil fiyatına satışa çıkardı

“KURBANLIĞIMIZ ARABA FİYATINI BULUYOR”

Bir buçuk tonluk Paşa isimli boğayı araba fiyatına satacaklarını da belirten Bilgiç, “Özel yetiştirdiğimiz için bu seneki kurbanlığımız araba fiyatını buluyor. Biz bu hayvana 2.5 yıldır özenle bakıyoruz, yoncası, otu, samanı ile. O yüzden hayvanımızın ağırlığı 1.5 ton olduğu için ona göre bir talebimiz var bir otomobil fiyatına satacağız. Bir buçuk metre yüksekliği var 2 metre 40 santim uzunluğu var. İsmi Paşa, cinsi simental. Özel beslediğimiz bir hayvan bu. Bu hayvanı 7 kişi kesebilir. 1.5 tonluk Paşa’nın müşterisini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.