Kanal 28 Canlı Yayın | Giresun Haber Ajansı | Giresun TvTüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Giresun da 23 Nisan da evlerini Türk bayraklarıyla donatan bin çocuğa hediye verildi

Giresun da 23 Nisan da evlerini Türk bayraklarıyla donatan bin çocuğa hediye verildi
116 views
14 Haziran 2021 - 22:07

Giresun Valiliğince düzenlenen etkinlikte, 23 Nisan‘da evlerini Türk bayraklarıyla donatan bin çocuğa hediye dağıtıldı.

Vali Enver Ünlü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sosyal medya hesabından, “Resmini yap, balkonunu, camlarını, evini süsle, bayraklarla donat her tarafı, şarkını söyle, çek gönder” etkinliği düzenlediklerini duyurdu.

Vali Ünlü’nün duyurusu üzerine çok sayıda çocuk etkinliğe katılarak belirtilenleri yaptı ve görsellerini, sosyal medyada Giresun Valiliği ve Ünlü’nün hesaplarını etiketleyerek paylaştı.

Daha sonra Valilik görevlileri, ailelere tek tek ulaşarak çocukların adres ve bilgilerini aldı. Valilik koordinesinde oluşturulan ekipler, 23 Nisan’dan bu yana evlerine gittikleri çocuklara satranç takımı, oyuncak ve kitaplardan oluşan hediyeleri dağıttı.

Hediye verilen Çağatay Şenel’in babası Burak Şenel, AA muhabirine, etkinliğe sosyal medyadan haberdar olarak katıldıklarını ve video çektiklerini söyledi.

Bir süre sonra kendilerine hediye geldiğini kaydeden Şenel, “Oğlumuzun çok seveceği oyuncak bir helikopter hediye geldi, çok mutlu oldu. Oğlumuz helikopteri çok sever, bu kadar denk gelirdi, çok sevindi yani.” dedi.

Anne Meryem Nur Şenel de çocukları sevindirmenin her zaman çok güzel bir davranış olduğunu dile getirerek, Vali Ünlü’ye teşekkür etti.

Çocukları hediye alan anne Ayşegül Atalay ise hediyeler için çok memnun olduklarını vurgulayarak, “Benim kızım şiir okumuştu, evi süsleyerek video paylaşmıştı. Hediyelerin gelmesi için heyecanla beklediler. Vali Ünlü’ye çok teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Giresun'da 23 Nisan'da evlerini Türk bayraklarıyla donatan bin çocuğa hediye verildiGiresun'da 23 Nisan'da evlerini Türk bayraklarıyla donatan bin çocuğa hediye verildiGiresun'da 23 Nisan'da evlerini Türk bayraklarıyla donatan bin çocuğa hediye verildiGiresun'da 23 Nisan'da evlerini Türk bayraklarıyla donatan bin çocuğa hediye verildi

Kaynak: Anadolu Ajansı / Gültekin Yetgin

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.