Hasan Çakırmelikoğlu’ndan Cumhurbaşkanımıza Teşekkür

Kanal28
28.Ekim.2018
42
Yerel (24)

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, fındık taban fiyatını açıklayan Sayın Cumhurbaşkanımıza fındık üreticilerin yanında olduğu için teşekkür ettiklerini belirtti. 

Hasan Çakırmelikoğlu yaptığı açıklamada “Uzun süredir beklenen fındık taban fiyatının açıklanmasından büyük memnuniyet duyulmuştur. Fındık taban fiyatının Levant kalite fındık için 14 TL.-, Giresun kalite fındık için 14,5 TL.- olarak açıklanması, ayrıca kayıtlı fındık alımlarında kilo başına 2 TL. destek verilmesi gerek hayatını fındığa adamış olan üreticilerimiz  gerekse fındığı tüm dünyaya ihraç ederek 2023 hedefleri doğrultusunda ülkemize döviz kazandıran işletmelerimiz tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Üreticimiz, sanayicimiz ve ihracatçılarımıza yönelik yapılan bu uygulamanın önümüzdeki süreçlerde daha geniş bir çalışma yapılarak; üretici ve ticaretini yapanlar için daha istikrarlı bir fiyat yapısının başlangıcı olacaktır.“ dedi.  

Toprak Mahsulleri Ofisinin 1 Kasım tarihinden itibaren fındık alımına başlamasının üreticiye önemli katkı sağlayacağını, halen ellerinde ürün bulunan üreticilerin ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisine götürerek satabileceklerini, bunun da ekonomiye olumlu yönde yansıyacağını ifade eden Hasan Çakırmelikoğlu “Toprak Mahsulleri Ofisi’nin stoklarında bulunan 10.000 ton fındığın emanet olarak FİSKOBİRLİK’e verilecek olmasından ayrıca mutluluk duyuyoruz. Bu vesileyle Fındık ürününe sahip çıkan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımıza, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” de

comments
64x64

John Doe

Dec 9 2014
Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus.
64x64

John Doe

Dec 9 2014
Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla.
64x64

John Doe

Dec 9 2014
Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis.
leave a comment

Create AccountLog In Your Account