Gençlere sosyal sorumluluk

Kanal28
26.Kasım.2018
31
Yerel (24)

Gençlere sosyal sorumluluk

 

Vali Harun Sarıfakıoğulları teknik liselerdeki öğrencilerin muhtaç ailelerin evlerinde onarım yapacağını belirtti.

 

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, din görevlileriyle başlatılan ‘Derdiniz Derdimiz Olsun’ projesinin ardından bir sosyal sorumluluk projesinin daha müjdesini verdi.

Vali Harun Sarıfakıoğulları Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi’ndeki rektörlük binasında düzenlenen konferansa katıldı.

BÜYÜKLERİNE HÜRMET EDEN BİR GENÇLİK VAR

Vali Sarıfakıoğulları, teknik liselerdeki gençlerin ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinde onarım yapacaklarını belirterek, “Öğrenciler garip gureba ailelerin evlerinin kapısını çalarak onların küçük ev onarımlarını gerçekleştirecekler. Evin badanasını yapacaklar, akmıyorsa musluğunu onaracaklar. Büyüklerine hürmet eden, büyüklerinin sıkıntısıyla dertlenen bir gençlik var” dedi.

DERDİNİZ DERDİMİZ OLSUN PROJESİ

Yardıma muhtaç ailelerin sorunlarının tespit edilip çözülmesi için başlatılan ‘Derdiniz Derdimiz Olsun Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen hane ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Sarıfakıoğulları şunlara yer verdi, “Burada çok değerli din görevlisi kardeşlerimizle her kapıyı çalalım arzu ettik ve ‘Derdiniz Derdimiz Olsun’ dedik. Allah’ın izniyle her kapıyı çalıyoruz, her esnafla hemhal oluyoruz. Birbirimizi anlamaya çalışıyoruz. Varsa dertlerimiz ortak olmaya çalışıyoruz. Bu nedenle sizler benim en yakın çalışma arkadaşlarımsınız. Hepinizden bu vesileyle Allah razı olsun. Aynı projenin bir parçası olarak, bende haftanın iki üç günü haneleri ziyaret etmeye çalışıyorum. Aynı yoldan yürüdüğümüz için çok mutluyum onu ifade etmek istiyorum. Mevlid-i Nebi Haftamızı tebrik ediyorum.”

Vali Sarıfakıoğulları orta okul ve lise öğrencilerinin katılımıyla il genelinde gerçekleştirilen ‘Peygamberimiz ve Gençlik’ temalı kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek başarı dileklerini iletti. 

comments
64x64

John Doe

Dec 9 2014
Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus.
64x64

John Doe

Dec 9 2014
Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla.
64x64

John Doe

Dec 9 2014
Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis.
leave a comment

Create AccountLog In Your Account