Atatürk'ün Giresun'a gelişinin 94. yıldönümü törenle kutland

Kanal28
19.Eylül.2018
21
Gündem (58)

Giresun’da 19 Eylül Gaziler Günü ve Atatürk’ün Giresun’a gelişinin 94.

Giresun'da 19 Eylül Gaziler Günü ve Atatürk'ün Giresun'a gelişinin 94. yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Atatürk Meydanı'nda çelenk koyma ile başlayan tören Giresun Limanında Atatürk'ün Giresun'a gelişini temsil gösterisi ile davam etti.

Deniz yolu ile getirilen Türk bayrağı, gaziler tarafından Vali Harun Sarıfakıoğulları'na teslim edildi. Bayrağı öperek alnına koyan Sarıfakıoğulları gazilere teşekkür etti.

Törene Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğlulları'nın yanı sıra, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Alay Komutanı J. Albay Murat Yakın, Gaziler, izciler ve vatandaşlar katıldı.

“Kahramanlığın, cesaretin ve fedakârlığın abideleşmiş birer sembolü olan Gazilerimiz her zaman gönüllerimizde hak ettikleri yeri alacaktırlar” diyen Harun Sarıfakıoğlulları, “Bu vatan uğruna canı, kanı pahasına göğsünü siper etmiş ve bunun nişanını gururla taşıyan, her birinin ayrı bir kahramanlık hikayesi bulunan Gazilerimizin göstermiş olduğu bu üstün cesaret ve feragat hiçbir zaman hafızalarımızdan silinmeyecek ve unutulmayacaktır” şeklinde konuştu.

İHA

comments
64x64

John Doe

Dec 9 2014
Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla. Donec lacinia congue felis in faucibus.
64x64

John Doe

Dec 9 2014
Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis. Fusce condimentum nunc ac nisi vulputate fringilla.
64x64

John Doe

Dec 9 2014
Cras sit amet nibh libero, in gravida nulla. Nulla vel metus scelerisque ante sollicitudin commodo. Cras purus odio, vestibulum in vulputate at, tempus viverra turpis.
leave a comment

Create AccountLog In Your Account